גיליון ספטמבר 2019
 
 
 

דיני עבודה

 

כך מוציאים העובדים עשרות אלפי שקלים מהמעסיק בלי לעבוד

אל תעשו את הטעות ותאפשרו לעובדים לנצל את חוסר הסדר בבית העסק ולהוציא מכם כספים שלא מגיעים להם. הפתרון היחיד לכך הוא ניהול ומעקב מסודר אחר שעות הנוכחות. זו הדרך היחידה למנוע את החשיפה לתביעות סרק שעלותן כאמור יכולה להגיע גם למאות אלפי שקלים.

ביה"ד: כל עוד לא פוגעים בעובד אין מניעה להסכים על שכר נטו

שכרו השעתי של עובד ניקיון מאריתריאה הורכב מבסיס, שעות נוספות ודמי נסיעה. אף שהמתכונת שונה מהנהוג בשוק העבודה נקבע שהיא לא בלתי חוקית, וייתכן שאף עדיפה כשמדובר בזרים שלא בקיאים בדיני העבודה.  

בית הדין הארצי לעבודה קובע כללים לחישוב פיצויים על פגיעה בהתארגנות

ביום 2/9/19 דחה בית הדין הארצי לעבודה את הערעורים אשר הוגשו על ידי שני הצדדים במסגרת סכסוך קיבוצי בין קפה נואר להסתדרות.

כ 77,000 שקל פיצויים לעובדת שלא הוחזרה לעבודה למרות ההריון

רק אחרי שפוטרה גילתה העובדת על הבשורה וסיפרה על כך למעסיקה. במצב כזה החוק מחייב לקבל היתר מהממונה, אלא שאת המהלך הזה ביצעה המעסיקה כעבור יותר משנה.

שווי מתנות במערכת השכר

עובדי הפיננסים וההיי טק יקבלו את המתנות השוות ביותר. איך מיישמים בפועל, במערכת השכר, קלט אורכי שווי מתנות? בכתבה שלפניכם..

חברה לגידול עגבניות תשלם כ 195,000 שקל לעובד זר שלא קיבל זכויות

העובד טען כי במשך תקופת ההעסקה לא קיבל זכויות כגון דמי חגים, חופשה ואף שעות נוספות, ולבסוף פוטר. החברה הכחישה, אך לא הצליחה לסתור את מרבית טענותיו.  

התנכלות תעסוקתית

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה ע"י בית הדין האזורי לעבודה, נדחתה תביעת עובדת לפיצוי בגין עגמת נפש והתנכלות תעסוקתית, אשר היחסים בינה לבין הממונים עליה היו עכורים.

אושרה ייצוגית נגד יבואנית רכב: לא שילמה לעובדיה שעות נוספות

את התובענה הגיש נהג משלוחים שפוטר, לאחר שבחישוב פשוט עלה כי שבוע העבודה בתקופתו חרג מהקבוע בחוק שעות עבודה ומנוחה.  

פיצוי של כ-453,000 שקל למנהל בחברה שלא קיבל שעות נוספות

החברה המעסיקה טענה כי שכרו של העובד כלל רכיב גלובאלי עבור שעות נוספות, כיוון שמדובר במשרת "אמון אישי", אולם השופטת לא שוכנעה שהתובע היה כה בכיר.

נמל אשדוד ייאלץ להשוות שכר נשים וגברים

ביה"ד הארצי לעבודה קבע בפסק דין רחב היקף כי הנמל הפר את הוראות "חוק שכר שווה" ועליו להשוות את שכרן של שתי עובדות לזה של גבר שעובד באותה מחלקה. בנוסף, לכל עובדת נפסקו 50,000 שקל בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

 
 

הרשמה חינם למגזין:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

הצטרפו לעוקץ בפייסבוק