גיליון ספטמבר 2017
 
 
 

דיני עבודה

 

האם שכר הנטו של העובד יעלה בעקבות תכנית נטו משפחה

ראשית על מנת להבין את הסוגיה המורכת, האם שכרו של עובד אשר חתם על הסכם שכר נטו יעלה בעקבות שינו חקיקה או לאו. נדרש להבין את כיצד נראה תלוש השכר של עובד אשר חתם על הסכם שכר "נטו".

שימוש במצלמות מעקב במקומות עבודה ובמסגרת יחסי עבודה

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה לאחרונה הנחיה, המבהירה את המסגרת הנורמטיבית לפיה הרשות מפרשת את חוק הגנת הפרטיות וממנה נגזרות חובות המעסיקים בשימוש במצלמות מעקב בכל מקומות העבודה במשק.

אפליה בשכר בחברת "כל גליל": תשלם לעובדת 50 אלף שקל פיצוי

החברה טענה כי הסיבה לפערי השכר נעוצה בכך שהגברים נדרשים להרים משקלים גבוהים ואילו נשים לא. אבל השופט אילן סופר קבע שמדובר בדעה קדומה: "הקושי בהרמת משקל אינו נחלת נשים דווקא".

רב מועצה לא ניצל ימי מחלה במשך 27 שנה – המדינה תשלם 160,000 שקל

המדינה והמועצה האזורית דרום השרון חויבו באחרונה לשלם לרב שפרש מתפקידו ב-2014 את פדיון ימי המחלה הלא מנוצלים. בית הדין לעבודה קבע שנוהג חדש המחייב רבנים לדווח על נוכחות לא יחול רטרואקטיבית על התובע.

ד"ר גב תיאלץ לשלם פיצויי פיטורים לעובד שסירב להגדלת נפח העבודה

החברה, המהווה חלק מקבוצת חברות, דרשה ממנו לשמש כמנהל בחברות נוספות של הקבוצה. השופט אורן שגב הסביר כי מדובר בשינוי חד צדדי של חוזה העסקה, שעובד רשאי לסרב לו.  

ערער וזכה בתוספת של 50 אלף שקל לפיצויי עגמת הנפש מהמעסיק

פוטרתם? שווה להתעקש על מה שמגיע לכם: עובד שפוטר אחרי 20 שנות עבודה בהודעת מייל, עמד על כך שמגיע לו פיצוי גבוה יותר מזה שקיבל עקב עגמת הנפש הגדולה שנגרמה לו, וזכה.

"דובק" תשלם כרבע מיליון שקל לעובדת שפוטרה עקב גילה המבוגר

יצרנית הסיגריות הישראלית פיטרה עובדת לאחר 22 שנות עבודה משום שהיא "בגיל פרישה המאפשר לה קבלת פנסיה". בית הדין לעבודה בתל אביב קבע כי הפיטורים נעשו בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

45,000 שקל פיצויים לעובדת ניקיון שהתפטרה בעקבות הרעת תנאים

בין אם אתם מועסקים או מעסיקים, חשוב לדעת שהתפטרות לנוכח "הרעת תנאים מוחשית", מזכה בפיצויי פיטורים. ברוח זו הוכרעה תביעה של מנקה שעזבה את עבודתה לאחר שהמעסיקה הפחיתה לה את שעות העבודה.

עבד עם מכשירים רוטטים ויוכר כנפגע עבודה

עובד חברת החשמל זכה באחרונה בתביעה מול הביטוח הלאומי. השופט אורן שגב קיבל את עמדת המומחה שקבע שבעקבות עבודתו הממושכת של התובע עם מכשירים רוטטים התפתחו אצלו נזקים בשורש כף היד ובמרפק.

עובדים בחגים? דעו את זכויותיכם!

חגי תשרי בפתח, וכמו בכל שנה - עובדים רבים תוהים: האם אני חייב לצאת לחופשה מרוכזת? זה בא על חשבון ימי החופשה שלי? ולמה המעסיק לא נתן לנו מתנה לחג? ביקשנו מעו"ד ורו"ח נמרוד רטנר, סמנכ"ל חשבונתון, שיעזור לנו לעשות לכם סדר.

 
 

הרשמה חינם למגזין:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

הצטרפו לעוקץ בפייסבוק