גיליון מרץ 2020
 
 
 

דיני עבודה

 

מעסיקים: כך תשרדו את הקורונה

התפרצות הנגיף מעלה שאלות בנוגע לסמכויות והכלים להתמודדות עם השלכות התופעה על יחסי העבודה. מדריך מיוחד

חופשה ללא תשלום ופיטורי צמצום בימי הקורונה

במאמר זה נתייחס לפגיעה הכלכלית והעסקית במעסיקים רבים, הנגרמת עקב ירידה בהכנסות, ירידה בפעילות, סגירת הפעילות וכיוצ"ב, כתוצאה מנגיף הקורונה, ואשר מאלצת את המעסיקים לנקוט בצעדים כואבים מול העובדים.

עובד שהוצא לחל"ת כפוי ביוזמת המעסיק – זכאות לדמי אבטלה

בעקבות משבר הקורונה פרסם המוסד לביטוח לאומי (להלן: המל"ל) הנחיות בדבר הזכאות לקבלת דמי אבטלה לעובדים שמעסיקם מחייב אותם לצאת לחופשה ללא תשלום (להלן: חל"ת כפוי).

בידוד ביתי - זכויות וחובות מעסיקים ועובדים

חיוב עובדים לשהות בבידוד בית הינו חלק ממלחמת המנע בנגיף הקורונה. כצעדי מנע נקבע על ידי משרד הבריאות באופן גורף כי השבים לישראל מכל יעד בעולם החל מתאריך 9/3/20 נדרשים להיכנס לבידוד ביתי.

חופשה בתשלום וקורנה

שאלות ותשובות הנוגעות לחופשה בתשלום, בזמן הקורונה.

בחירות לכנסת ה-23 ביום 2/3/20

כל מה שמעסיקים צריכים לדעת לקראת הבחירות לכנסת ה-23,
במאמר שלפניכם

נגיף הקורונה - ההנחיות למעסיקים

 האם עובד בבידוד יכול לעבוד מביתו? האם המעסיק רשאי לבדוק תעודת מחלה? תשלום ימי הבידוד - על מי חל? על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם

לא משרת אמון: יותר מ-280 אלף שקל על שעות נוספות לבעל מניות

מנהל עבודה ובעל רבע מהמניות בחברה פוטר ותבע זכויות שונות. השאלה העיקרית עסקה בזכאותו לגמול שעות נוספות בהתחשב במעמדו. בית הדין קבע שמתכונת העבודה, ולא הבעלות במניות, היא שקובעת.

מהי מידה מיוחדת של אמון אישי ומתי לא ניתן לפקח על שעות העבודה של העובד

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה ע"י בית הדין הארצי לעבודה, נדונה שאלת חלות חוק שעות עבודה ומנוחה על עובד, אשר טען כי הועסק כטבח וכעובד כללי של כל עבודות המטבח, בישיבה תיכונית, ולא קיבל תשלום עבור השעות הנוספות הרבות שעבד. המעסיקה לא ניהלה רישום של שעות עבודתו של העובד. 

שטראוס ידעה שעובד שלה משקיע שעות נוספות, אך לא תצטרך לשלם

עובד של שטראוס עסק בשעות הפנאי בעדכונים מערך הסעות העובדים. השופטת שוכנעה שהוא לא קיבל הנחיה לעשות זאת, ואף הפריז בתיאור השעות שהעניין הצריך.

 
 

הרשמה חינם למגזין:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

הצטרפו לעוקץ בפייסבוק