גיליון ינואר 2020
 
 
 

פנסיה וגמל

 

מבנה אחיד- הדרך להימנע מהחזר כספים למעסיק ומכתבי חוב לעובד

ריבוי סוגי השגיאות יוצרים כשל בשוק הדיווח. ישנן שגיאות שהטיפול בהן ע"י המעסיק ו/או הקופה לא מתבצע בזמן אמת, מה שיכול לגרום למספר רב של בעיות - כגון החזרת הכספים ע"י הקופה למעסיק. מצב שעלול לגרור אף להפיכת התוכנית למסולקת, כלומר ללא מרכיב ביטוחי. החדשות הטובות הם שיש לנו פתרון גם לזה..

בלוק "פרטי העברת כספים" במבנה האחיד ודגשים למניעת טעויות בעדכון פרטי התשלום לקופות השונות

אחד מהגורמים השכיחים ביותר לכך שכספים לא נקלטים באופן אוטומטי הינו דיווח לא תקין בבלוק "פרטי העברת כספים" במבנה האחיד, במאמר זה אסביר לגבי חשיבות בלוק זה וארשום מספר דגשים למניעת עיכוב בקליטת הכספים בקופות העובדים ואף החזרת הכספים למעסיק כתוצאה מדיווח לא תקין בבלוק זה.

מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני - במערכת השכר

במאמר זה אתייחס לחוזר גופים מוסדיים שפורסם ב 13/08/2019 "מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני- עדכון-טיוטה" בחוזר זה נוספו שתי פעולות אשר מטרתן להקל על תהליך טיוב נתונים של העובד במערכת השכר .

יתרת פיצויים - הדרך הקלה והקצרה ביותר לקבלת הנתונים

כאשר עובד מסיים לעבוד אצלכם ו/או כשאתם נדרשים לאסוף נתוני יתרות פיצויים לסוף שנה, התהליך, כידוע, יוצר לא מעט בעיות שצצות..  במאמר זה אעסוק בבעיות העיקריות והפתרונות שיחסכו לכם זמן ,כאב ראש והרבה כסף.

כללים לעניין דיווח בגין ביטוח אבדן כושר עבודה

הבעיה שנוצרת בחלק מהדיווחים לרכיב אובדן כושר עבודה מעסיק, כאשר שיעור העלות לרכיב זה משתנה ולמעסיק אין את היכולת לעקוב אחר השינוי הנ"ל.

כללים לעניין העברת מידע מבעל רישיון למעסיק ולגוף מוסדי לעניין אופן חלוקת כספים בין קופות גמל:

כל מה שצריך לדעת על אחריות בעל רישיון פנסיוני: סוכן ביטוח, יועץ פנסיוני , משווק פנסיוני .. במאמר שלפניכם.

סוגי שגיאות במבנה האחיד לקראת גרסה 3:

ב 06/08/2018 פורסם חוזר מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החסכון הפנסיוני, במאמר זה אתייחס לסוגי השגיאות ("ליקויים"), שדה 57 SUG-SHGIHA , במבנה האחיד שהתווספו בחוזר זה וכן דגשים לסוגי שגיאות באחריות הגוף המוסדי וסוגי שגיאות באחריות המעסיק, כניסתן לתוקף של הוראות חוזר זה ביום ה 26 למאי 2019 

דגשים לקראת גרסה 3 במבנה האחיד:

ב 06/08/2018 פורסם חוזר מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החסכון הפנסיוני, במאמר זה אתייחס למספר תיקונים חשובים במבנה האחיד שפורסמו בחוזר זה, כניסתן לתוקף של הוראות חוזר זה ביום ה 26 למאי 2019 .

סיכום רבעון ראשון של 2019 בדיווח ובמבנה אחיד

חודשיים וחצי סוערים עברו על השוק הפנסיוני וזאת עקב כניסתם של אלפי מעסיקים חדשים לחובת הדיווח במבנה האחיד, לאחר שבסוף 2018 רשות שוק ההון דחתה את חובת הדיווח במבנה האחיד עבור מעסיקים עד 10 עובדים ל 2020..

דגשים לקראת החלת חובת הדיווח במבנה האחיד עבור כל המעסיקים משכר 01/2019:

בשכר 01/2019 תחול חובת הדיווח במבנה אחיד באמצעות קובץ נתונים ממוכן על כל המעסיקים במשק. כמו בכל שינוי גדול שמתרחש קיימת חשיבות עצומה לאופן ההיערכות מבעוד מועד,  במאמר זה אציין מספר דגשים שיעזרו לכם לצלוח את התקופה הקרובה עם כמה שפחות בעיות.

 
 

הרשמה חינם למגזין:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

הצטרפו לעוקץ בפייסבוק