גיליון מרץ 2020
 
 
 

פנסיה וגמל

 

רציפות הכיסוי הפנסיוני בתקופת חופשה ללא תשלום

בימים האחרונים עלו שאלות רבות, לגבי הפסקת ההפקדות לקופות פנסיוניות של עובדים שהוצאו לחופשה ללא תשלום עקב התפרצות הקורונה. החלטנו לעשות סדר ולהסביר את תוקף הכיסוי הביטוחי בהסדרים הפנסיוניים במצבים אלה. 

האם קיימת חובת השלמת פיצויי פיטורים לעובד שהופרש עבורו לפנסיה עפ"י צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה ע"י בית הדין הארצי לעבודה, נדונה שאלת חובת השלמת פיצויי פיטורים לעובד, אשר מעסיקתו הפרישה עבורו לקרן פנסיה בהתאם לצו ההרחבה הכללי [נוסח משולב] לפנסיה חובה, ואשר פוטר מעבודתו. 

מבנה אחיד- הדרך להימנע מהחזר כספים למעסיק ומכתבי חוב לעובד

ריבוי סוגי השגיאות יוצרים כשל בשוק הדיווח. ישנן שגיאות שהטיפול בהן ע"י המעסיק ו/או הקופה לא מתבצע בזמן אמת, מה שיכול לגרום למספר רב של בעיות - כגון החזרת הכספים ע"י הקופה למעסיק. מצב שעלול לגרור אף להפיכת התוכנית למסולקת, כלומר ללא מרכיב ביטוחי. החדשות הטובות הם שיש לנו פתרון גם לזה..

בלוק "פרטי העברת כספים" במבנה האחיד ודגשים למניעת טעויות בעדכון פרטי התשלום לקופות השונות

אחד מהגורמים השכיחים ביותר לכך שכספים לא נקלטים באופן אוטומטי הינו דיווח לא תקין בבלוק "פרטי העברת כספים" במבנה האחיד, במאמר זה אסביר לגבי חשיבות בלוק זה וארשום מספר דגשים למניעת עיכוב בקליטת הכספים בקופות העובדים ואף החזרת הכספים למעסיק כתוצאה מדיווח לא תקין בבלוק זה.

מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני - במערכת השכר

במאמר זה אתייחס לחוזר גופים מוסדיים שפורסם ב 13/08/2019 "מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני- עדכון-טיוטה" בחוזר זה נוספו שתי פעולות אשר מטרתן להקל על תהליך טיוב נתונים של העובד במערכת השכר .

יתרת פיצויים - הדרך הקלה והקצרה ביותר לקבלת הנתונים

כאשר עובד מסיים לעבוד אצלכם ו/או כשאתם נדרשים לאסוף נתוני יתרות פיצויים לסוף שנה, התהליך, כידוע, יוצר לא מעט בעיות שצצות..  במאמר זה אעסוק בבעיות העיקריות והפתרונות שיחסכו לכם זמן ,כאב ראש והרבה כסף.

כללים לעניין דיווח בגין ביטוח אבדן כושר עבודה

הבעיה שנוצרת בחלק מהדיווחים לרכיב אובדן כושר עבודה מעסיק, כאשר שיעור העלות לרכיב זה משתנה ולמעסיק אין את היכולת לעקוב אחר השינוי הנ"ל.

כללים לעניין העברת מידע מבעל רישיון למעסיק ולגוף מוסדי לעניין אופן חלוקת כספים בין קופות גמל:

כל מה שצריך לדעת על אחריות בעל רישיון פנסיוני: סוכן ביטוח, יועץ פנסיוני , משווק פנסיוני .. במאמר שלפניכם.

סוגי שגיאות במבנה האחיד לקראת גרסה 3:

ב 06/08/2018 פורסם חוזר מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החסכון הפנסיוני, במאמר זה אתייחס לסוגי השגיאות ("ליקויים"), שדה 57 SUG-SHGIHA , במבנה האחיד שהתווספו בחוזר זה וכן דגשים לסוגי שגיאות באחריות הגוף המוסדי וסוגי שגיאות באחריות המעסיק, כניסתן לתוקף של הוראות חוזר זה ביום ה 26 למאי 2019 

דגשים לקראת גרסה 3 במבנה האחיד:

ב 06/08/2018 פורסם חוזר מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החסכון הפנסיוני, במאמר זה אתייחס למספר תיקונים חשובים במבנה האחיד שפורסמו בחוזר זה, כניסתן לתוקף של הוראות חוזר זה ביום ה 26 למאי 2019 .

 
 

הרשמה חינם למגזין:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 

הצטרפו לעוקץ בפייסבוק